איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (71)
ברק יוסף (42)
good123 (41)
doron (28)
בנדורה (47)
DL2000 (40)
zhadik (49)
CAFEZOHAR (42)
לתמונות נוספות...

עצור! רגע לפני ההתפרצות

ראשי >מידת הכעס>עצור! רגע לפני ההתפרצות
bgy

כיוון שכל המשפחה סובלת מנזקי הכעסן, אין להסתפק בדרישה רק מן הכעסן למתן את התנהגותו, אלא מוטל על בן-זוגו לפעול ולעשות כדי שרמת הכעס של זולתו תפחת ואף תיעלם.

הרב שמחה הכהן

כיוון שכל המשפחה סובלת מנזקי הכעסן, אין להסתפק בדרישה רק מן הכעסן למתן את התנהגותו, אלא מוטל על בן-זוגו לפעול ולעשות כדי שרמת הכעס של זולתו תפחת ואף תיעלם. העובדה בשטח היא שבני-זוג לומדים אט-אט, מה מרגיז את הזולת, ואותם דברים מרגיזים פוחתים והולכים במרוצת שנות הנישואין, משום שמשתלטת נטיה להמנע מלומר או מלעשות דברים שירגיזו אותו.

ולכן, מה שנלמד בין כה וכה בלא משים, כדאי לפתח עוד יותר, ולהיות ערני ולהשתדל לא לבוא לידי עימות בנקודות הרגישות של בן-הזוג. התפרצות הכעס כמעט אינה מופיעה בפתאומיות. על פי רוב ניכר על פניו של הכעסן שבעוד מספר דקות או שניות היא תבוא, והתנהגות נכונה באותו רגע, יכולה להביא רגיעה על הכעסן, ושלוה לבית.


לא פעם ההתפרצות באה בעקבות ויכוח נוקב ומתמשך בין בני-זוג. גם מי שמצליח לשמור על שלוות ויכוח, יודע מנסיון העבר שויכוח בטונים גבוהים יביא את שותפו לחיים, להתפרצות של כעס. בעיקר כאשר המתווכחים הגיעו לשלב שבו הם חוזרים שוב ושוב על דברים שאמרו מספר דקות קודם.

החזרה על אותם משפטים וטיעונים מביאה את בני-הזוג להעלות את רמת השידורים העויינים - אחד יכול להתחיל להטיל שמות גנאי על זולתו, אחר עשוי להתפרץ בכעס. אם אכן הגיע הויכוח למצב של חזרה עצמית, יש לעשות כל מאמץ להפסיק את הויכוח ולנתק מגע. ההפסקה תיעשה על ידי שהם יאמרו זה לזה, בוא נפסיק כאן להתווכח ונדון בנושא זה במועד אחר.

ההפסקה אינה קלה למי שלא הורגל לה. אך אחר שהדבר ייעשה פעמיים או שלש, ובני-הזוג יווכחו בתועלת הרבה שהדבר מביא לבית ולמשפחה, הרי שהמגמה להפסיק את הויכוח לפני שייהפך לריב, נעשית אוטומטית ומתבקשת מאליה.

הוספת תגובה


לקישורים נוספים...