איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (71)
ברק יוסף (42)
good123 (41)
doron (28)
בנדורה (47)
DL2000 (40)
zhadik (49)
CAFEZOHAR (42)
לתמונות נוספות...

מקובלים "אלק"

ראשי >מאמרים כללי>מקובלים "אלק"
bgy

קלטת מיוחדת הוציא הרב אמנון יצחק על ידעונים ומפיצי אמונות שוא שמעולם לא היו מקובלים ביהדות. לאחרונה מציגים עצמם יותר ויותר מהם כ''מקובלים'', עוטים גלימות, אוחזים בידם את ספר 'הזוהר' הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי ומשיאים ליהודים עם מצוקות חיים, עצות שהם בודים מלבם, שאין בינם ובין עיקרי היהדות וחכמת הסוד והקבלה ולא כלום ולעתים אפילו לקוחים מדתות זרות שפלות ומשפילות.

 

והוא אינו מסתפק רק בקלטת. בכל הזדמנות שדבר מציאותם של אותם 'מקובלי שקר' עולה על הפרק, הוא מוקיע את מעשיהם ולועג למי שנמשך אחריהם.
בשבוע האחרון, ימים שלפני הילולת רשב''י הקדוש, מחבר ספר ה'זוהר' ואשר ממנו ינקו חכמי האמת שמסרו את נפשם עליה את כל חכמת הקבלה על כל ענפיה, עלה הנושא, בעקיפין, בשתי הרצאות של הרב אמנון יצחק, בראשון לציון ובבית שאן.
בשני המקרים היה מדובר בנשים שלא זכו לזיווג ובגודל צערן הגיעו לאותם ''ידעונים ומקובלי שקר'', המפילים ברשתם מדוכאי ומצולקי נפש ומנצלים את מצבם. בפני אלפי המשתתפים בהרצאות האלה תבע הרב את כבודם והתרה במבזי חכמי הסוד האמיתיים ובדרכו, המיוחדת לו.

בראשון לציון - ספרה אשה חרדית למראה, על צעירה הנמצאת באולם, אך מתבישת להיחשף, שנפלה ברשתם של ''מקובלים'' מחלקי קמיעות שהבטיחו לה הבטחות שוא. משאלה לא התקימו, היא המשיכה להתדרדר ושמעה בקול חברתה שהפנתה אותה ל...קוראת בקפה, ערביה מיפו שאמרה לה (בקפה כמובן...): ''אני לא רואה נשואין אצלך כלל''.
הרב מאזין, נוטל בידו את כוס התה שלפניו ומביט לתוכה במבט מזלזל... ואומר: ''נו, בטח שהיא לא ראתה. היא לא ''שיקרה'', איך אפשר לראות בקפה - חתונות''??

הצבור פורץ בצחוק, המסר כבר נקלט.

השואלת (לאחר גלי הצחוק שתקפו גם אותה): ''היא אמרה לה הכל על אמא שלה. איך היא חיה...שהיא התגרשה...והיא גם אמרה לה שאמא שלה תמות מצער על שהיא אינה מתחתנת... ושדודה שלה עשתה לה עין הרע... לבסוף היא שאלה אותה, מה היא צריכה לעשות? והמכשפה הערביה מיפו ענתה לה שאת הכישוף הזה ניתן להוציא, אבל זה עולה...15,000 שקל. וזה אחרי שהוציאה כבר סכומים גדולים על 'קמיעות'...''
היא שאלה אותה: ''למה, כל כך הרבה כסף''? והמכשפת ענתה לה: ''כי אני צריכה להביא ''מקובלים'' מחו''ל כדי שיוציאו לך את זה...''.
הרב: '' 'שדים' - היא צריכה להביא! לא מקובלים''.
השואלת: ''הצעירה שאלה אותה, מאיפה היא תדע שהיא אכן הצליחה להוציא ממנה את הכישוף''?
ואז היא ענתה לה: ''תשלמי לי אחרי החתונה...''

''כשאמא של הצעירה סיפרה לי את זה, אמרתי לה: 'רק הרב אמנון יצחק יכול לעזור' ''.

הרב: ''אל תכניסי אותי, חלילה, לקטגוריה הנוראה הזו''.
האשה: ''אנחנו רוצים לחזור אליה ולהגיד לה שהרב יותר חזק ממנה''!.
הרב אמנון יצחק בזלזול: ''אל תחזרו אליה. לא אתם ולא מישהו אחר. בכלל, אם תחזרו אולי זה יעלה כבר...30,000 שקל...! בשביל להוציא ממנה 15,000 שקל, היא ''הרגה'' את אמא שלה, ספרה שדודה שלה כישפה אותה...
פעם היתה אשה שאמרה לי, שהיא מאמינה ב''אלה'' שבקפה. אמרתי לה שעל ''אלה'' אפשר לדעת שזה שקר גם בלי להיות יהודיה טובה. רק לחשוב לבד. הנה, תחשבי שזה הקפה, (מרים את כוס התה בשנית) נגיד שתיתי את הקפה. למטה נשאר לי בוץ בצורה מסוימת. וה''היא'' מסתכלת ואומרת לי את ה'מזל'. עכשיו אני שותה עוד כוס קפה. שוב נשאר לי בוץ למטה. האם זה ישאר באותה צורה, כמו בכוס הקודמת''??
הצבור: ''לא''!.
הרב: ''אז מה, מכוס לכוס, השתנה לי המזל? אם כך, בשביל מה שילמתי, (כל כך הרבה) בשביל כוס אחת (קפה)''?

הצבור צוחק.

השואלת: ''תראה, אני לא מאמינה בזה...''
הרב: ''את בודאי לא, אבל הצעירה שאת מדברת עליה הלכה...עד יפו. לא חבל? אותו דבר הקמיעות. היא קנתה קמיעות והיא אומרת שזה לא הלך. למה (היא אומרת ש) לא הלך?? - כן הלך – הכסף''!

צחוק אדיר.

הרב אמנון יצחק: ''הכל שטויות והבלים!. הקב''ה גוזר מי יתחתן ומתי - ומי לא. הכל נכתב בראש השנה. בשביל לשנות לטובה את מה שלא היה עדין טוב בשנה שעברה, לפי מה שאנחנו מבינים, צריך פשוט לעשות מצוות. זה לא תלוי באמנון יצחק, לא ב''מקובלים'' מחו''ל, זה תלוי רק בדבר אחד: 'עושים מצות, או לא עושים'!. 'מוסיפים בעבודת ה', או לא מוסיפים'!. 'נכנעים, או לא נכנעים'!. זה מה שקובע!. ואם לא עושים, יש מי שהקב''ה בכל זאת נותן לו - ולפעמים זה עונש בשבילו. יש לפעמים אשה שמתפללת לילדים ואחר כך יש לה ילדים לא טובים, או חלילה נכים. לפעמים, יותר טוב שאין ילדים. אנחנו לא יודעים מה יותר טוב לבן אדם, מה הוא צריך - או מה הוא לא צריך. אנחנו יודעים רק שאם רוצים, צריך לעשות מעשים, כדי שהקב''ה יתן. לא ה''מקובלים'' ולא הקוראות בקפה...''

בנקודה הזו, הצעירה עצמה נאותה להחשף בפני הרב והמשתתפים בהרצאה.

הרב: ''את חילונית מלידה''?
הצעירה: ''כן''.
הרב: ''לא מבית דתי בכלל''?
היא: ''לא''.
הרב: ''שבת שמרת פעם''?
היא: ''לא''.
הרב: ''כפור''?
היא: ''כן''.
הרב: ''אוכל, את אוכלת כשר''?
היא: ''כן''.
הרב: ''למה אוכל כשר, את כן אוכלת''.
היא: ''כי אצלנו בבוכרה, אכלו אוכל כשר''.
הרב: ''תקבלי על עצמך לשמור שבת ולפחות תפילה אחת ביום. ותמשיכי לאכול כשר, כי אוכל טרף מטמא את הנפש ותבטיחי לי שכשתתחתני תלכי בכסוי ראש ובצניעות ותשמרי טהרת המשפחה - ואני אתן לך ברכה - מוכנה''?
הצעירה: ''כן''.
הרב: ''ותודיעי לי כשאת מתחתנת. אירינה בת אסתר, ה' יזכה אותך לזיווג הגון מהרה השנה''.

הצבור עונה אמן ויוצא בתחושת גועל ומיאוס כלפי מחלקי הקמיעות המזויפים וה''קוראים'' בקפה.

בהרצאה שהתקימה למחרת בבית שאן בקשה אשה בשם ליליאן, להציג שאלה לרב: ''כולם אומרים לי להחליף את השם... איך אני יכולה להחליף את השם, אחרי 44 שנים, אבל מצד שני, אני מפחדת שלא להחליף אותו...
הרב אמנון יצחק: ''מי אומר לך להחליף את השם''?
האשה: ''מישהו שקורא בקבלה...''
הרב: ''מה השם שלך''?
האשה: ''ליליאן''.
הרב: ''ומה השם שלו''?
האשה נראית מפוחדת: ''לא זוכרת''.
הרב: ''תחשבי לאט לאט...''
האשה (מוטרדת): ''לא עולה לי בראש...''
הרב מרפה מעט: ''מה התרגום של השם ליליאן''?
האשה: ''לא יודעת. כך קראו לי תמיד''.
הרב: ''מאיפה באתם''?
האשה: ''ממרוקו...''
הרב אמנון יצחק: ''זה בצרפתית''?
האשה: ''כן''.
הרב: ''ובעברית''?
האשה: ''גם בעברית זה ליליאן... אני רווקה והוא אמר לי שאם אני אחליף את השם, תוך שנה אני אתחתן. כל זמן שלא אחליף, לא אתחתן. כל בקר הוא אומר לי את זה...''
הרב: ''מה הפירוש, כל בקר? כל בקר את הולכת ל''מקובל'' ''?
האשה: ''הוא עובד איתי...''
הרב (בתמיהה מזלזלת): ''מקובל, עובד איתך''???

צחוק מתגלגל בקהל.

הרב (בחיוך): ''את עובדת ב'מכון לקבלה' ''?

האשה משתחררת מעט מהפחדים וצוחקת...

הרב: ''את עובדת עם ה''מקובל'' כל יום ואת לא זוכרת את השם שלו''?
האשה: ''פרח לי עכשיו מהראש...''

הרב מסנן צחוק רחב, הקהל קולט את המסר.

הרב: ''פרח לך, אה?. אולי גם הוא החליף את השם...''

רעמי צחוק.

הרב: ''תעזבי את כל השטויות האלה... תחזרי בתשובה, תתחזקי ותצאי ל'שדוכים'. בעזרת השם, אם תחזרי בתשובה, בלי לשנות את השם! תזכי לזיווג הגון''.

מחיאות כפים.

האשה: ''אבל אני רוצה ברכה...''
הרב: ''אני אתן לך. אבל תחזרי בתשובה''?
האשה: ''זה תנאי? רק אם אני אחזור בתשובה, אני אקבל ברכה''?
הרב אמנון יצחק: ''הברכה שלי, לעומת זו של ה''מקובל'' שאת מספרת עליו, לא פועלת אם לא מקבלים את מצוות ה'. רק על המצוות של ה' הברכה פועלת. זה כמו אחד שכותב מכתב, שם אותו במעטפה ומכניס לתיבת הדואר. זה לא יגיע לכתובת, אלא אם כן ישימו עליה בול. הברכה, זה כמו בול. את שמה את הבקשה במעטפה, אני שם את הבול וכך זה מגיע למעלה... ואת השם על המעטפה את לא צריכה לשנות...''

הקהל מוחה כפים.

האשה השתכנעה כי עצת ''המקובל'' אין בה ממשות והיא פונה לרב ומבקשת: ''תן לי משהו שאני אקבל על עצמי כדי שהברכה תחול עלי...''
הרב: ''תקבלי על עצמך שבת, כשרות וצניעות..''
האשה: ''כשרות וצניעות, אני שומרת. במקום שבת, תחליף לי משהו...''
הרב: ''אדם בא לרופא ואומר לו שיש לו שפעת ושיתן לו כדור. נותן לו הרופא כדור. חושב החולה ואומר: 'תן לי משהו אחר...' מה זה? שבת - זו התרופה! מה את לא רוצה לנוח? את צריכה לראות טמבלויזיה ולהדליק חשמל''??
האשה: ''אני לא עושה את הדברים האלה...''
הרב: ''מה את כן עושה בשבת''?
האשה: ''מעשנת...''
הרב: ''ביום כפור את גם מעשנת''?
האשה: ''לא''.
הרב: ''למה''?
האשה: ''כי זה יום קדוש... ''
הרב: ''ושבת לא? שבת זה יותר''!
האשה: ''אז אני אקבל על עצמי לא לעשן''!
הרב: ''נמצא שאת שומרת שבת... אם לא מדליקים חשמל ולא טמבלויזיה, לא מבשלים ולא מעשנים, זו שמירת שבת... מוכנה''.
ליליאן: ''כן''.
הרב: ''אני חוזר; את שומרת שבת, צניעות וכשרות. כשרות הכונה שאת אוכלת דברים בהכשר הבד''צ. בשר חלק...''
האשה: ''מסכימה''.
הרב אמנון יצחק: ''ליליאן בת חסיבה ה' יזכה אותך בזיווג הגון במהרה אמן...''

הצבור כולו זועק: ''אמן''.

כך קבלה על עצמה ליליאן כשרות, צניעות ושמירת שבת. ויחד עם כל המשתתפים גם קבלה על עצמה שלא לשמוע בקול ''המקובל'' שעובד איתה ואשר יום יום על הבקר מבקש ממנה שתחליף את השם ולא את המעשים, ''כי זה מה שמפריע לשדוך'' תצילנה האזנים שכך שומעות.

ומסכנים הפתאים שנופלים ברשתם של הוזים למיניהם המשדרים ברדיו והמסתובבים בחוצות ובחצרות ועוד משלמים הון עתק מממונם על הבלי הבליהם.
והפוגעים בזוהר הקדוש ובחכמי האמת של כל הדורות הקודמים, בתעתועיהם, עתידין הם ליתן את הדין – 'ודאשתמש בתגא חלף'.
תודה לארגון שופר על הכתבה

הוספת תגובה


לקישורים נוספים...