איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (71)
ברק יוסף (42)
good123 (41)
doron (28)
בנדורה (47)
DL2000 (40)
zhadik (49)
CAFEZOHAR (42)
לתמונות נוספות...

מבוא לתורת הקבלה וסוד האותיות

ראשי >סודות הקבלה>מבוא לתורת הקבלה וסוד האותיות
bgy

מבוא לתורת הקבלה וסוד האותיות

מאת: פורטל אלטרנטיב לי, מזל הרוני

מהי קבלה?
קבלה היא ידע ששורשיו נעוצים בימי "הגאונים", והחוכמה שבה מספרת לנו מהי הסיבה להולדתו לחייו של אדם, מהיכן הוא מגיע ולאן הוא חוזר כשהגוף מסיים את תפקידו והנשמה עולה בחזרה לשמיים.
קבלה מלמדת את האדם מיהו, מה טבעו, מהם צרכיו החשובים ומה הזהות העצמית שלו. קבלה היא חקירה פנימה, לכן שמה הוא "תורת הנסתר", דרך הנסתר האדם עובר תהליכים פנימיים ושינויים תת מודעים, שרק הוא יחוש אותם.
כולנו נולדנו לתוך צירוף מקרים שאין לנו שליטה עליו: יום הלידה, שעת הלידה, תאריך הלידה, מקום הלידה השם שבחרו לנו, וכמובן זמן המוות. האסטרולוגיה והנומורולגיה מעניקות כלים לניתוח של גורלינו ומבנה האישיות. בעזרתן ניתן לראות את אופיו של אדם, עיסוקו, מצב בריאותו, משפחתו, אהבה ורגש, בעיות מין וזהות גבריתנשית וכן הלאה. כן ניתן לזהות תהליכים ואירועים בשבילי החיים, כדי להגיע באמצעות ידע זה למודעות עצמית גבוהה יותר, ולהבנה פסיכלוגית עמוקה של משמעות חיינו ומטרתנו.
הקבלה, כמו יתר חלקי התורה, עברה בין המקובלים מפה לאוזן. המקובל הראשון היה אברהם אבינו. ב"ספר היצירה", המיוחס לאברהם, כתוב: "כל שלטי גיבורים המפרשים המקובלים גאוני דורות רבים". כלומר, כל הידע הנסתר עבר במשך כ-4000 שנה מפה לאוזן, ועלה על הכתב לראשונה בספר היצירה, ולאחר מכן באמצעות המפרשים הגאונים הגדולים כמו הראב"ד, הרמ"בם, הרב סעדיה גאון, הארי הקדוש ואחרים.
גם המתמטיקאי הקדום פיתגורס, המציא שיטות ייחודיות לניתוח אסטרולוגי-קבלי, ואמר "מספרים לא רק סופרים אלא גם מספרים", כלומר, דרך המספרים אפשר ללמוד מהי מהות האדם. הידע הנומורולוגי של פיתגורס, וסודות האסטרולוגיה הקבלית של אברהם אבינו, הם שילוב של מזרח ומערב, שיוצר צירוף מרתק. על פי משנתו של אברהם אבינו, הכתובה בספר היצירה, אלוהים השתמש באותיות כדי לברוא את העולם, ועל כן כל מערכת הכוכבים והיקום מושפעים מהאותיות.
סוד האותיות:
עשרים ושתיים האותיות העבריות נחלקות לשלוש קבוצות:
הקבוצה הראשונה כוללת את האותיות אמ"ש, והיא שולטת על שלושת היסודות העיקריים: אש, מים ואוויר. האותיות גם שולטות על שלושת כוכבי הלכת: אוראנוס, נפטון ופלוטו.
קבוצת האותיות השנייה כוללת 7 אותיות כפולות: בג"ד - כפר"ת, ששולטות על שבעה כוכבים: שבתאי, צדק, מאדים, חמה, נוגה, כוכב, ולבנה.
קבוצות האותיות השלישית כוללת את שאר האותיות הפשוטות, ששולטות על שניים-עשר המזלות ושניים-עשר החודשים העבריים. כל אות שולטת על כוכב, כוכב שולט על מזל, ומזל שולט על חודש עברי. כל מזל מתנהג ב"שתי לשונות", טובה ורעה, דהיינו בכל מזל יש תכונות טובות ורעות, והמטרה היא לאזן ביניהם.
הפקה של הטוב תשפיע על משיכה של אנרגיה חיובית, היות שהוצאת אנרגיה דומה תגרום לפעולה דומה: דומה מושך דומה.
באהבה.
הוספת תגובה


לקישורים נוספים...