איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (73)
ברק יוסף (44)
good123 (43)
doron (30)
בנדורה (49)
DL2000 (42)
zhadik (51)
CAFEZOHAR (44)
לתמונות נוספות...
bgy

טהרת המשפחה – אהבה לנצח

הבורא חנן את האישה, יותר מן האיש, והעניק לה את הכוח לשמור מכל משמר על טוהר חייהם.

 

Jan 19 200

הלכות טהרת המשפחה הן אחת ההוכחות הברורות לאלוקיותה של תורת עם ישראל! בחדר הפנימי של הבעל ואשתו, מקום אשר אליו לא יגיע שום חוק אנושי, ניצבים הבעל היהודי ואשתו היהודיה לפני בוראם, והם מקדשים את אהבתם. בזכות הטהרה יחסיהם נותרים בבחינת חתן וכלה. אהבה תורנית זו, היא האהבה שעליה אמר הנביא: ''ומשוש חתן על כלה, ישיש עליך אלקיך'' (ישעיהו סב', ה). דומה, שמאמר זה הוא אחד המאמרים הנשגבים ביותר על אודות יחס הבעל לאשתו. בזכות טהרת המשפחה נבדלת המשפחה היהודית מכל משפחות האדמה. היא זו אשר עשתה את עם ישראל לעם עולם, היא העניקה לעם את ממד הנצח, זו היא האהבה היהודית, שהיא גם סודו של עם התורה לנצח נצחים.

האיש והאישה שותפים במידה שווה באחריות לקיום חייהם המשותפים. אולם הבורא חנן את האישה, יותר מן האיש, והעניק לה את הכוח לשמור מכל משמר על טוהר חייהם.

דיני הטהרה מדגישים את האזהרה לאישה להימנע בתקופת נידתה מכל פעולה או מגמה שיש בהן כדי לגרות את היצרים, להחטיא ולהכשיל את חיי הנישואין.

דיני הטהרה הם ביסודם חוקי תורה, כשם שהטבילה במקווה היא צו התורה. גם אם יתאמץ הרופא היהודי להוכיח בראיות חותכות ביותר, שהטבילה חשובה מבחינה פיסיולוגית, נוסיף לעמוד על דעתנו ונדגיש, כי ביסודה אין הטבילה אלא אחת ממצוות התורה, צו הבורא, ואין לנו צורך בתוספת הסבר, באישור או בהסכמה לחשיבותה. העובדה שדיני הטהרה פועלים ביעילות גם מבחינה רפואית וגם מבחינה נפשית-רוחנית, עשויה רק לשמש הוכחה נוספת להשקפת היהדות, כי קיים קשר הדדי הדוק בין העניינים שברוח לבין העניינים שבגוף ובחומר. אולם היסוד של מעשים אלו הינו רוחני.

הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. txNMqYLOLFW Tutong (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/03/29 18:14

לקישורים נוספים...