איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (73)
ברק יוסף (44)
good123 (43)
doron (30)
בנדורה (49)
DL2000 (42)
zhadik (51)
CAFEZOHAR (44)
לתמונות נוספות...
bgy
חסידי ברסלב מתכננים מסע מחאה גדול נגד הבניה המתוכננת ליד ציונו של רבי נחמן באומן

לא בטוח שהאוקראינים יודעים את משמעותה של דאגת חסידים לקברו של רבם. כשילמדו נראה שזה יהיה בדרך הקשה.

 

זה התחיל מקבוצה של מודדים שנראתה ואף צולמה על שטח בית החולים הישן שנמצא על שטח בית הקברות העתיק באומן. כשנשאלו לפשר מעשיהם ספרו לתומם כי הם עושים פעולות הכנה לקראת בניית בית חדש, גדול מימדים, על השטח שבו מדובר.
פעילי ברסלב נדרכו. אמנם על חלקו הגדול של השטח, סמוך לציון נבנו בימי מלחמת העולם השניה כמה מבנים, תוך חלול בית הקברות העתיק הזה, אולם איש לא העלה על הדעת, כי המעשה הנפשע הזה ימשך גם אחרי שהחסידים חזרו למקום ברבבותיהם וקדשוהו מחדש. גם דיירי הבנינים הסמוכים מתנגדים לבניה, מסבות אחרות והם גם חסמו בגופם את הכניסה לאתר כשדחפור ניסה להכנס ולישר את השטח. הדיירים הללו הם שעכבו, בינתים את החלול המושלם של בית הקברות היהודי העתיק ואת סביבות קברו של רבי נחמן מברסלב.
בשבוע שעבר נפגשו ראשי חסידי ברסלב עם ראש השדולה האוקראינית בקונגרס האמריקאי, הסנטור קארל לווין והעלו בפניו את הסוגיא. בפגישה נכח גם איש העסקים ישראל זינגר, המממן מידי שנה את נסיעתם של אלפי איש לאומן בראש השנה. גם לאחוד האירופי נשלחה תלונה בנושא אבל בינתים היא לא זכתה לתגובה.
בינתים הצטרף למאבק גם ארגון 'אתרא קדישא'. בגלוי דעת שפרסם הרב דוד שמידל: ''ידוע הדבר כי רק חלק קטן מתוך בית החולים הישן באומן מוחזק בידי ישראל ורובו הגדול עדין מוחזק בידי זרים, המצבות הוסרו אבל הקברים קיימים ובעיני ראיתי כשחפרו שם לפני שנים להנחת צנור, שפגעו בקברים ופזרו עצמות קדושים. הנה כעת נשמע שזוממים לבנות בשטח בית החולים והוא סכנה נוראה לקברים וחיבים להשתדל בכל דרך מועיל, בהשתדלות ובזעקה, למנוע דבר חמור זה''.
במרכז חסידי ברסלב מתכננים לקיים בקרוב הפגנות ענק נגד הבניה מול שגרירויות אוקראינה בארץ ובארה''ב. אם לא תבוטל התכנית מתכונים החסידים להחמיר את צעדיהם ולפעול גם באוקראינה עצמה, תוך פגיעה מכוונת בכלכלתה של המדינה.

הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. nEnHhxjjLccufmkUpg Didi (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/04/29 15:01

לקישורים נוספים...