איך את\ה מגדיר\ה את עצמך??חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (74)
ברק יוסף (45)
good123 (44)
doron (31)
בנדורה (50)
DL2000 (43)
zhadik (52)
CAFEZOHAR (45)
לתמונות נוספות...

מאמרים כללי

ראשי >מאמרים כללי
מקובלים "אלק"
התאחדות התעשיינים: הצבור החרדי מוציא על מזון 25% פחות מהמגזר הכללי
אידי לא אמין
למה שונאים את הדת במדינה
הקדושה ביהדות
 
 
כל האמת על הפלות

פורסם ב24 במרץ 2006, 1:26 ב ארגונים ועמותות
 
תחילה, אנא צפי בסרט קצר עצות לעומדת להפיל
 
בשלב זה את יודעת שכבר מהשבועות הראשונים להריון חי ברחם יצור מתפתח, ילד כמעט לכל דבר. יתכן שתתלבטי בגלל קשיים שונים. שקלי היטב את צעדייך ובכל מקרה אל תעשי צעד מהיר ופזיז ללא שיקול דעת מעמיק והתייעצות. צעד שאת עלולה להצטער עליו.

 בסופו של דבר, אם תחליטי על הפסקת הריון פירושו של מעשה זה, הפסקת חייו של ילד שהוא כבר חי ומתפקד, כמעט כמו ילד לאחר צאתו לאוויר העולם, אלא בהבדל אחד, שהוא קטן ואת לא רואה ולא מרגישה אותו עדין. ייתכן וברגע זה את משוכנעת שהפסקת חייו של העובר תועיל לך. ההפלה אינה פותרת בעיות סוציאליות, כלכליות, שלרוב הן המובילות לביצועה. לא זאת בלבד, אלא, שבלא מעט מקרים היא מוסיפה צער, תסכול עמוק ונזק נפשי, שעלולים ללוות את האישה לאורך כל חייה. מצב כלכלי, משפחתי וסוציאלי הם מצבים הפיכים, היכולים להשתנות לטובה בכל רגע.

 

לעומת זאת, חיים שהופסקו – לא ניתן להחזירם לעולם!


הניסיון שלנו מלמד שמהריונות לא רצויים נולדים ילדים אהובים.

 

האם נתקלת באמהות שילדו ילדים והצטערו על כך לאחר מכן?

את מתלבטת וזקוקה לעזרה?

פני לאגודת "אפרת" 02-6536212. 
לטיפול מידי על ידי העובדת הסוציאלית של אגודת "אפרת" בין השעות 9:00-15:00. מענה אנושי 24 שעות ביממה.  תגיות בבלוגיה:  הפלות,  

הוספת תגובה | קישור ישיר לרשומה | שלח לחבר | הדפסת רשומה | אין הפניות


הפלות מעלות את הסיכון להפרעות נפשיות  

פורסם ב24 בינואר 2006, 17:50 ב מחקרים
 

מחקר: הפלה מלאכותית מעלה הסיכון להפרעות נפשיות

חוקרים בשוודיה מצאו כי נשים שעברו הפלה מלאכותית עלולות לסבול ממצוקות נפשיות גם חמש שנים לאחר ההפלה. זאת בניגוד למצוקה נפשית לאחר הפלה טבעית, שיכולה להימשך כשישה חודשים "בלבד". מדי שנה 22 אלף נשים בישראל עוברות הפלה, 22% מהן מפילות באופן יזום.

מחקר חדש מגלה כי הפלה מלאכותית עלולה לגרום להפרעות חרדה, לתחושות אשמה ולבושה שנמשכות חמש שנים ויותר. המחקר פורסם בגיליון האחרון של כתב העת BMC Medicine . החוקרים מצאו כי ההפרעות הנפשיות לאחר הפלה טבעית עשויות להימשך כשישה חודשים לאחר אובדן התינוק, אך הפלה מלאכותית גוררת מצוקה נפשית במשך תקופה ארוכה הרבה יותר. 

צוות החוקרים מאוניברסיטת אוסלו מצא כי עשרה ימים לאחר מועד ההפלה המלאכותית, 47.5% מהנשים סבלו מאותה דרגה של מצוקה נפשית, בהשוואה ל-30% בלבד מהנשים שהפילו את עוברן באופן טבעי. מספר הנשים שעברו הפלה טבעית וסבלו מהפרעות נפשיות פחת ל-22.5% בתוך שישה חודשים, ול-2.6% בלבד בתוך שנתיים עד חמש שנים. אולם בקרב הנשים שביצעו הפלה מלאכותית, הנתונים הוסיפו להיות גבוהים: 27.5% מהן המשיכו לחוש מצוקה נפשית לאחר חצי שנה ממועד ההפלה,
ו-20% סבלו מהפרעות נפשיות גם לאחר חמש שנים.
 
לדברי החוקרים, הממצאים מחזקים את הצורך במסירת מידע מלא על ההשפעות הפסיכולוגיות הכרוכות באובדן תינוק, במקרה של הפלה מלאכותית או טבעית. עוד אמרו החוקרים כי תגובות הנשים לאחר הפלה מלאכותית דמו לאלה שלאחר אירוע טראומטי.
 
מדי שנה מתבצעות בישראל כ-22 אלף הפלות, המהוות 37% מכלל ההריונות. 15% מההריונות מסתיימים בהפלה טבעית, ו-22% בהפלה יזומה. ברחבי העולם מתבצעות כ-70 מיליון הפלות בשנה. ל-3%-6% מההפלות נלווים סיבוכים.

(מתוך העיתון Ynet) תגיות בבלוגיה:  הפלות,  

הוספת תגובה | קישור ישיר לרשומה | שלח לחבר | הדפסת רשומה | אין הפניות


<!-- Inject Script Filtered -->
 1  2  3  4  5  6  7    הבא >> 
תחית המתים - היתכן?
ארץ ציון והציונות
חיפוש משמעות
אירן: השלטונות מתכננים להשמיד את קברו של כורש - השליט הפרסי שאפשר את הקמת בית שני
1 2 3 4 5 הבא >

לקישורים נוספים...